Gegužės 16 dieną Veiviržėnų miestelis prisipildė šurmulio ir komandinės dvasios – vyko tradicinės orientacinės varžybos „Veiviržėnų penkiakovė“, skirtos paminėti Tarptautinę šeimos dieną. Šį kasmetinį renginį organizavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių taryba. Varžybose dalyvavo net 21 mokinių komanda. Kiekvieną komandą sudarė 5–7 nariai, o dalyviai buvo kviečiami įtraukti ir savo šeimos narius – džiaugiamės prisijungusiais tėveliais ir „Veiviržėnų bendruomenės” komanda, kurią sudarė tik tėveliai! Smagu, kad šiemet prisijungė ir pradinukai – 6 jų komandos, kartu su mokytojomis ir tėveliais, drąsiai išbandė savo jėgas postuose! Šiais metais po visą miestelį išsibarstė 19 postų. Komandos su žemėlapiais lakstė į postus ir atliko tiek fizines, tiek loginio mąstymo, kūrybingumo ir bendrųjų žinių reikalaujančias užduotis. Šeimos dienos renginys subūrė bendruomenę ne tik švęsti, bet ir mokytis – mažais žingsniais keisti kasdienius įpročius, stiprinti sveikatą, gilinti supratimą apie sąmoningą mitybą. Renginio metu netrūko ir sveikatinimo veiklų. Kol komandos laukė rezultatų, gimnazijos sveikatos ambasadoriai vedė veiklas apie sveiką mitybą, vandens svarbą ir maisto atliekų mažinimą. Dalyviai galėjo pasitikrinti, kiek vandens reikia jų organizmui, ragauti gardaus vandens su vaisiais ar žolelėmis, atlikti kūno analizę su visuomenės sveikatos biuro specialistu ir pasikonsultuoti dėl mitybos įpročių. Mokiniai, nedalyvavę varžybose, ruošė sveikus užkandžius, kuriuos vėliau visi galėjo paragauti – veikla „Skonių kelionė“, inicijuota 9a klasės mokinės ir sveikatos ambasadorės, kvietė bendradarbiauti mokinius, tėvus ir mokytojus. Taip pat buvo apdovanoti 1–4 klasių mokiniai, du mėnesius dalyvavę projekte apie maisto švaistymo mažinimą – jie svėrė klasės maisto atliekas, skaičiavo jas duonos kepalais ir mokėsi vertinti tai, ką valgome. Už pastangas mokiniai buvo apdovanoti padėkomis, vaisių rinkiniais ir sveikatos knygelėmis. Šios veiklos – puikus pavyzdys, kaip ugdant sveikos gyvensenos įpročius svarbu įtraukti visą bendruomenę: mokinius, mokytojus ir šeimas. Tai ne tik moko rinktis sveikatai palankų maistą, bet ir stiprina bendravimą, bendradarbiavimą bei skatina domėtis mitybos principais praktiškai. Ačiū sveikatos ambasadoriams, visuomenės sveikatos specialistei Aivai Petrauskienei ir prisidėjusiems mokiniams. Didelį AČIŪ tariame įstaigoms, kurios atvėrė duris mūsų veikloms: VšĮ Klaipėdos rajono amatų centrui, Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Veiviržėnų ugniagesių komandai, Klaipėdos rajono savivaldybės Veiviržėnų seniūnijai, Jono Lankučio viešajai bibliotekai Veiviržėnų padaliniui. Už įsimintiną užduotį ir postą Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (Jūros) šaulių 3-ajai rinktinei. Dėkojame mokytojams, kurie budėjo postuose ir padėjo užtikrinti sklandų užduočių vyksmą. Nugalėtojai: 1 vieta atiteko komandai „Šauliai GPS” – kelionė į pramogų parką „77“ Laugaliuose 2 vieta atiteko komandai „Čainikai” – kuponai į „Forum Cinemas“ kino teatrą 3 vieta atiteko komandai „Ne darysiu, bet bandysiu” – dovanų čekiai į „Slėnio picą”. Visos komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais. Ačiū visiems dalyvavusiems ir padėjusiems – tikimės patiko ir sakome iki kito karto! Renginys buvo įgyvendintas Klaipėdos rajono savivaldybės lėšomis.
Mokinių tarybos pirmininkė V. Stankutė















































