„Ö kaip vokiškai?“ Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje

Spalio 16 – 20 d. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyko tradicinė vokiečių kalbos savaitė. Šiais metais mokiniai sekė vokiečių kultūros pėdsakais Mažojoje Lietuvoje. Pirmiausia 6 – 10 klasių mokiniai rinko medžiagą apie žymius to krašto žmones: Hugo Šojų, Hermaną Ziudermaną, Tomą Maną. Spalio 17 d. 6 – 7 klasių mokiniai vyko į Šilutės Hugo Šojaus muziejų, kur dalyvavo nuotaikingame orientaciniame žaidime „Pažink senąjį Šilutės dvarą“. Čia mokiniai sužinojo daugiau ne tik apie patį dvaro savininką H.Šojų, bet ir išgirdo senąją šilutiškių kalbą, susipažino kaip vadinosi daiktai, galėjo pasidaryti nuotrauką, apsirengę to meto rūbais. Žinoma, vokiečių kalbos savaitė nepraeina be viktorinos apie Vokietiją ir jos kalbą, be dainų, muzikos, žaidimų ir dovanų. Kiekvienas užsukęs į vokiečių kalbos kabinetą ir atsakęs į klausimą, buvo apdovanotas prizais – siurprizais.

Vokiečių kalbos vyr. mokytoja Lina Stulpinienė