Netradicinė, bet smagi pažintis su P. Tarasenkos knyga ,,Pabėgimas“

Bene įspūdingiausias Klaipėdos rajono piliakalnis – Skomantų. Taip jau nutiko, kad man, veiviržėniškei, gyvenusiai nuo šio piliakalnio vos už kelių kilometrų, galiūną pirmą kartą pamatyti teko gal sulaukus 25. Piliakalnis pakerėjo savo gražumu, didybe, kurią slėpė ir vis dar slepia tankūs ir augaloti šimtamečiai medžiai. Dar įdomesnis piliakalnis pasirodė perskaičius P. Terasenkos romaną ,,Pabėgimas“, kuriame vaizdžiai ir pagauliai vaizduojama XIV a. Lietuva, jos kovos su Kryžiuočių ordinu, aprašoma Skomantų pilies ir valdovų gyvenimo legenda,  kunigaikščio Kęstučio patekimas į vokiečių nelaisvę ir pabėgimas iš jos. Kūrinyje gausu istorijos faktų, senovės lietuvių buities ir būties detalių. Šia patirtimi norėjosi pasidalinti su Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pėžaičių skyriaus vaikais, kurie gyvena labai arti piliakalnio.  Mano manymu, P. Tarasenkos knygoje ,,Pabėgimas“ aprašoma istorija turėjo būti itin artima vaikams. Nesuklydau. Pasakojimo apie Skomantų pilies legendą vaikai klausėsi įdėmiai, o savo pažintinę išvyką užbaigė smagiomis Skomantų piliakalnio lobio ieškojimo žaidynėmis. Dėkoju kolegėms, kurios padėjo organizuoti smagų renginį.

Bibliotekininkė Lina Laucevičienė