Naktinis 18 km. pėsčiųjų žygis, skirtas Lietuvos šimtmečiui

Padarę lengvą mankštelę, leidomės į žygį. Drausmė ir tvarka truputį trikdė, kol supratome, kad kitaip tąnakt nebus. Šaltukas lengvai kuteno skruostus, bet mes puikios nuotaikos nestokojome. Sunkiausi buvo pirmi du kilometrai. Pamatę Balsėnų kaimo ženklą, tyliai džiaugėmės, kad esam arti tikslo – signataro Jurgio Šaulio gimtinės. Iš tolo mums mojo besidraikančios laužo liepsnos. Čia mus pasitiko J. Šaulio giminaičiai,  tėveliai, kariai savanoriai su vaišėmis ir garuojančia arbata. Pasistiprinome, pasišildėme, pasiklausėme V. Šaulytės pasakojimo apie signataro Jurgio Šaulio nuopelnus Lietuvai. Uždegę žvakes patraukėme toliau, juk prieš akis dar geras kelio galas. Kelionę tęsėme laukais link signataro Kazimiero Antanavičiaus kryžiaus. Mokiniai buvo pasiruošę papasakoti apie šio signataro nuopelnus, bet nuovargis ir šaltukas kaustė mintis… Toliau žygiavome mišku, laukais, o šalto vėjo gūsiai mažino ir taip sparčiai senkančias jėgas. Pamatę Daukšaičių kaimo šviesas, vėl pradėjome sparčiau žygiuoti. Iš Daukšaičių pasukome  Veiviržėnų link. Kojos kartais nebenorėjo klausyti, galvose buvo tuščia, bet karts nuo karto pasigirsdavo daina „Ant kalno mūrai“ ir mus lydėjusių karių savanorių įsakymas ,,Priimam kairę”. Sunkiausias atstumas – paskutinis kilometras. Apėmė jausmas, kad atstumas nemažėja. „Dar niekada taip nesidžiaugiau pamačiusi kapines“, –  sakė „Miškinių“ būrio atstovė Monika. Paskutiniai penki šimtai metrų, rodės, niekada nesibaigs… bet pagaliau mus pasitiko šviesa ir laukiančiųjų plojimai. Kūną užliejo saldus pasididžiavimo jausmas: pasiekėme tikslą, kitaip atšventėme Lietuvos gimtadienį, paminėjome Lietuvai nusipelniusius žmones. Juk  iš 1918 metų vasario 16-osios signatarų rankų mes gavome ne tik valstybės pamatus, bet ir priesaką ją saugoti, turtinti ir gražinti.

,,Miškinių” būrys savo žygį baigė. Gavę žygio atminimo diplomus, dar kartą suskandavę ,,Mes miškiniai, mes jėga, nugalėsim visada“, žygeiviai,  pavargę,  bet laimingi, patraukė namų link.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 7 klasės vadovė Diana Vepštienė