Mokinius sudomino renginys „Profesijų mugė“

Ruošiantis renginiui kiekviena klasė turėjo atlikti „namų darbą“ – t. y. pasirinkti po vieną Klaipėdos Paslaugų ir verslo mokykloje rengiamą profesiją ir  pačių pasirinkta forma pristatyti ją.

Penktokai pasirinko žiniatinklio programuotojo, šeštokai – kosmetologės, septintokai – kirpėjos, aštuntokai – mechaniko profesijas. Kiekviena klasė atsakingai ruošėsi renginiui,  vienos jų parengė vaidinimus, kitos – pateiktis ir jų pristatymus. Netrukus po filmo apie Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos filmuko peržiūros, aktų salės  scenoje viena profesija keitė kitą. Pirmiausia scenoje pasirodė „būsimieji absolventai“ ,  kurie intensyviai diskutavo apie žiniatinklio profesiją, po jų  veiksmas vyko  „kosmetologo kabinete“, kur ne tik buvo atliekamas atpalaiduojamas veido masažas, bet ir vykdoma švietėjiška klientų programa, vėliau miklios kirpėjų rankos puošė klientus „grožio salone“, galiausiai veiksmas persikėlė į automobilių remonto ir mechaniko dirbtuves. Renginio svečiai buvo sužavėti mokinių išmone, kūrybiškumu ir artistiniais gebėjimais. Kiekviena klasė buvo apdovanota prizais ir sulaukė gausybės žiūrovų aplodismentų bei  pozityvaus svečių įvertinimo, nuoširdžių padėkos žodžių. Visų nuostabai už įdomiausią „namų darbų“ atlikimą svečiai  labiausiai  pagyrė penktokus, kurie pristatė žiniatinklio programuotojo profesiją. Svečių teigimu, kiekvienas „aktorius“ taip natūraliai ir charizmatiškai perteikė savo vaidmenis, kad atrodė, jog tai ne vaidinimas, o realus vaikų bendravimas. Anot svečių, penktokai pataikė „į dešimtuką“, nes pasirinko naują šios mokyklos mokymo programą, o be to informatyviu vaidinimo turiniu sugebėjo paliesti  aktualiausius  stojantiesiems rūpimus  klausimus.

Klaipėdos Paslaugų ir verslo mokyklos ekonomikos dėstytoja ekspertė L. Gegieckienė išsamiai papasakojo apie kitas, mokinių pristatymuose nepaliestas, mokymo programas, nušvietė jų vertę plačiojoje rinkoje, įvardijo  populiariausias profesijas ir prasitarė, jog ir darbo paieškoje baigusiems jų mokyklą,  didelių sunkumų nekyla.  Anot jos, neretai net ir universitetą baigę studentai pas juos atvyksta mokytis, nes įsigiję  darbininkiškas profesijas absolventai be vargo įsidarbina įvairiuose Lietuvos miestuose.

Renginio vedėja Alma Vanagienė džiaugėsi, jog renginys  „Profesijų mugė“ sudomino mokinius, praplėtė jų žinias apie Klaipėdos Paslaugų ir verslo mokyklos mokymo programas ir suteikė galimybę „pasimatuoti“, o galbūt  kai kam ir „nusipirkti“ labiausiai patikusią profesiją „mugėje“. O  pranešėjos Paulos Vainoriūtės įtaigus smulkiojo verslo srities pristatymas įtraukė net ir pasyvesnius mokinius į diskusijas. Tad supratome, jog  ugdymo karjerai programa mokiniams yra aktuali mokiniams. Tikimės, jog ateityje, organizuojant panašius renginius, atvyks ir mokinių tėvai, nes informacija apie profesines mokyklas yra reikalinga ne tik  mokiniams, bet ir jų tėvams.

Alma Vanagienė

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos  mokytoja