Menu Close

Mes buvom kariai…

Kaip žinia, nuo šių mokslo metų pasirinktinai, o nuo kitų   privalomai 9 klasių mokiniai mokysis Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą. Atsiliepę į  Lietuvos šaulių sąjungos siūlymą dalyvauti šiemetinėje atrankoje sulaukėme 3-iosios rinktinės neformaliojo švietimo mokytojo Vytauto Reklaičio pranešimo  , jog mūsų gimnazistai paskutinėmis gegužės dienomis tai realizuos praktikoje.  Tad šiomis dienomis, 21 valandą, pagal nustatytą tvarkaraštį mūsų devintokai pilietiškumo, išgyvenimo pagrindų, medicininės pagalbos, šaudymo mokėsi vadovaujami šaulių.

Kursą vainikavo 5 km. įskaitinis žygis su  309 Gargždų jaunųjų šaulių kuopos vadu Mindaugu Bendiku, skyriaus vade Elinga Jonutyte, šauliu Mantu Useliu. Mokiniai ėjo bekelėmis, kopė į kalvas, statė palapines, mokėsi teikti pagalbą. Tai mūsų gimnazijoje nėra naujas dalykas- koordinuojant direktorės pavaduotojai Inetai Ruškei jau veikia jaunųjų šaulių,  37 mokinių lankomas būrelis.  Remiantis mokinių atsiliepimais minėti užsiėmimai ne klasėse duoda naujų žinių padeda sustiprėti, pajausti kario, krašto gynėjo dvasią.

Arūnas Mikalauskas

istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas 

Posted in Naujienos
Skip to content