Menu Close

Laisvės gynėjų dienos aktualijos šiandien

Su Laisvės gynėjų diena! Tiek tada, tiek ir praėjus trisdešimt dvejiems metams, vienareikšmiškai pripažįstame, jog 1991 m. sausio 13-tos įvykiai buvo labai reikšmingi ir reikalingi, kad šiandien gyvename laisvoje šalyje. Bet tuo pačiu jie yra labai skausmingi, nes paženklinti laisvės gynėjų pralietu krauju, paaukotomis gyvybėmis, patirtu išgąsčiu, siaubu, nesaugumu. Skaudu prisiminti tuos išgyvenimus, bet tuo pačiu dar labiau suvokiame, kokį siaubą, kančią ir gėlą išgyvena ukrainiečių tauta, kai beveik metus kasdien akis į akį susiduria su karo žiauriomis, skausmingomis, kupinomis baimės, įtampos, nepritekliaus, pasekmėmis. Lietuvių patriotizmu, narsa, vienybe ir susitelkimu iškovota laisvė suteikė mums galimybę gyventi taikioje, nepriklausomoje valstybėje. Bet šiais metais mums Laisvės gynėjų diena tapo dar reikšmingesnė, nes kiekvienam iš mūsų yra skaudu, žinant, kokį žiaurų karo siaubą patiria ukrainiečiai. Prisiminkime mūsų gimnazijoje buvusių mokinių ukrainiečių Andrejaus Melnyk ir jo pusbrolio  Deniso Osadčuk šeimas nuotraukose, kurias jie kartu su nuoširdžia padėka už siuntinius, sukomplektuotus iš gimnazijoje organizuotos paramos akcijos „Parama ukrainiečiams – dovana generatorius“, atsiuntė praėjusią savaitę.

Posted in Naujienos
Skip to content