Laiškai signatarui Jurgiui Šauliui

Įsiliedami į Vasario 16-osios paminėjimo renginių ciklą 5-12 kl. mokiniai rašė laiškus signatarui Jurgiui Šauliui. Tai buvo iššūkis: juk jis seniai miręs; jis negaus ir neperskaitys mūsų laiškų; jis neparašys atsakymo; ką iš viso rašyti!? ,,Pirmiausia, dar kartą pasidomėkite signataro biografija ir nuveiktais darbais, – paakino lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos. – Tada pasidžiaukite, padėkokite, prisiminkite, papasakokite, didžiuokitės, klauskite – ,,įjunkite” fantaziją ir kūrybiškumą! – juk jūs mokotės Jurgio Šaulio gimnazijoje!” Žinoma, laiškus rašyti reiktų ranka ir laikytis laiško rašymo reikalavimų.
Ir ką jūs manote – moksleiviams puikiai pavyko. O dvyliktokės Austėjos Žvirblytės, 2021 m. Jurgio Šaulio premijos laureatės, laiškas buvo perskaitytas jo gimtinėje Balsėnuose vykusiame renginyje ,,Signataro Jurgio Šaulio keliais”.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Juciuvienė