Menu Close

Gimnazijoje vyko  MoMoLab organizuojamos veiklos

Pagal TŪM projektą gegužės 30-31 dienomis Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyko  MoMoLab organizuojamos veiklos, kuriose dalyvavo 7-11 klasių mokiniai, atvyko mokinių komandos iš Judrėnų skyriaus, Endriejavo, Vėžaičių pagrindinių mokyklų.

Tikslinės mokinių grupės dalyvavo šiose tiriamosiose veiklose: „Paviršinio vandens kokybės tyrimai“ (konsultantė dr. Diana Miškelytė). Šioje tikslinėje grupėje mokiniai  nustatė tvenkinio vandens kokybinius rodiklius: nitratų, nitritų, fosfatų, amonio kiekį ir palygino su Nemuno upės vandens kokybės rodikliais.

 „Genetikos pagrindai: ląstelės ciklas (mitozė) augaluose, nustatomi rodikliai: MI, CA, MB“ (dr. Asta Stapulionytė). Mokiniai paruošė preparatus iš valgomojo svogūno šaknų, stebėjo per mikroskopą, nustatė mitozinį indeksą.

 „Augalinių eterinių aliejų ekstrakcija bei antioksidacinių savybių įvertinimas modelinėse sistemose“ (dr.Jūratė Šlapkauskaitė). Šios grupės mokiniai iš ramunėlių ir kanapių distiliavo eterinį aliejų.

 „Mikroorganizmų identifikavimo pagrindai“(dr.Alisa Gricajeva). Mokiniai mikroskopavo ir identifikavo bakterijas.

Stepas Šafranauskas 5-11 klasių mokinius pakvietė į mokslinę laboratoriją ant ratų, supažindino su joje esančia įranga, demonstravo įvairius fizikinius reiškinius. Mokiniai dalyvavo lazerių programoje ir planetariume stebėjo filmą „Gyvybės paieška Visatoje“.

Dėkojame MoMoLab komandai.

Biologijos mokytoja Diana Vepštienė

Posted in Naujienos
Skip to content