Menu Close

Gimnazijoje paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Gegužės 7-ąją dieną minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Kiekvienais metais šią dieną sugrįžtame į 1864–1904 metus – lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, kai carinė rusų valdžia buvo uždraudusi mūsų tautos brandą liudijančius ženklus – kalbą, knygą, spaudą, laisvą žodį.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje, paminint  šią džiaugsmingą lietuvių tautai dieną, 4a klasės mokiniai buvo pakviesti į muziejų, kur savanorė Viltė Stankutė drauge su bibliotekininke Lina Laucevičiene, muziejininke Valdonija Karaliūniene vedė popietę apie 1864-1904 m.,  Lietuvoje vykusį spaudos draudimo laikotarpį. Vaikai prisiminė ir įtvirtino žinias apie knygnešystę, kovą už lietuvišką žodį, daraktorines mokyklas, muziejuje ieškojo knygnešystę menančių laikų leidinių.  Po popietės vakai skubėjo į savo klasę, kur jų laukė savanorės Skaistės Saunorytės ir bibliotekininkės inicijuota edukacija ,,Rašymas žąsies plunksna“.

Didžiuojamės prieš daugiau negu šimtą metų gyvenusių žmonių drąsumu, ryžtingumu,    noru išsaugoti  lietuvių kalbą, juk kalba – didžiausias tautos turtas. Privalome ją puoselėti, branginti bei perduoti ateinančioms kartoms.

Gimnazijos savanorė Viltė Stankutė

Posted in Naujienos
Skip to content