Menu Close

Etninės kultūros projekto ,,Laiko ženklų pažinimas ir restauravimas“ edukacija Švėkšnoje

Gegužės 19 d. keistai šlapia ir vėsi diena, bet I gb klasės mokiniai ją praleido turiningai. Pasirodo netoli esančiame miestelyje Švėkšnoje dar daug įdomybių galima surasti. Apie tai kaip fiksuojamas laikas mums papasakojo Švėkšnos muziejaus vadovė Monika Žąsytienė. Pradėjome nuo neogotikinės Švėkšnos bažnyčios. Joje šalia centrinio altoriaus pamatėme sieninį švytuoklinį laikrodį, teisingai rodantį šių dienų laiką ir pradėjome kelionę į paslaptingąjį bokštą, kuriame veikia bažnyčios bokšto laikrodžio mechanizmas. Pasirodo šis šveicariškas laikrodis, įtaisytas 1914 metais Jurgio Pliaterio dėka, sėkmingai veikia iki šių dienų. Kam pasisekė įveikti aukščio baimę tie pamatė laikrodžio mechanizmą ir Švėkšnos panoramą. Išsiaiškinę bokšto laikrodžio veikimo principą, pasukome į parką prie Saulės laikrodžio. Monika išaiškino ir jo veikimo principą, nors saulės nebuvo, bet nuvažiavę į Švėkšną saulėtą dieną jau žinosime kaip ,,skaityti“ Saulės laikrodžio rodomas valandas.

Švėkšnos muziejuje pamatėme 1943 m. Juozapo Metrikio Švėkšnoje leistą kalendorių bei Švėkšnos mokytojui, kraštotyrininkui Petrui Čeliauskui dėkingų mokinių dovanotą pastatomą sovietmečio laikrodį.

Kita stotelė buvo mokytojo Vytauto Bliūdžiaus dirbtuvė. Čia turėjome galimybę prisiliesti prie skulptoriaus baigiamos baltų deivės Mildos skulptūros, kuri šią savaitę jau bus pastatyta prie Veiviržėnų piliakalnio. Baigiamieji skulptūros šlifavimo darbai atlikti mūsų gimnazistų rankomis.

Tai jau antra etnokultūrinio projekto ,,Laiko ženklų pažinimas ir restauravimas“ edukacinė kelionė. Projektas finansuojamas Klaipėdos rajono savivaldybės.

Muziejininkė Valdonija Karaliūnienė

Posted in Naujienos
Skip to content