Dragūnai Veiviržėnuose

Karinė technika, ginkluoti kariai Veivižėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje pasirodė spalio 21-22 dienomis. Išsigąsti nespėjome, nes žinojome, kad Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone vyksta karinės pratybos.

Gimnazijoje lankėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai. Mokiniams buvo nepaprastai smalsu pamatyti karius, karinę techniką iš taip arti, pasikalbėti, todėl suorganizavome pamokas su dragūnais.

Kariai vedė dvi pamokas gimnazijos mokiniams, kalbėjo apie kario profesiją, statutą. Supažindino su kario diena, kokia rutina, pareigos, atsakomybės. Kad mokiniams būtų įdomiau, ne tik demonstravo savo ekipuotę, bet ir leido šį bei tą pasimatuoti.

Gimnazijos mokiniai susižavėję įdėmiai klausėsi, uždavė begalę klausimų, o kartu ir ,,pasimatavo” kario profesiją, nes kai kuriems iš jų tai yra svajonių profesija ir siekiamybė. Tikimės, kad vieną dieną čia atvyks ne vienas karys, kuris bus šios gimnazijos buvęs mokinys.

Modesta Barakauskaitė