Prieš keletą metų  JAV Arkanzaso valstijos dalyje, Deimantų kraterio parke paauglys upelio dugne aptiko didžiulį lobį- 7, 44 karato deimantą. Atradėjui leista pasilikti rastą brangenybę ir išpildyti savo svajonę.

Kaip žinia, prieš 93 metus Šilalės rajone, Nasvytalių kaime ūkininkas atsitiktinai, ardamas rado vertingiausią lobį Lietuvoje – auksinių monetų, žiedų, smaragdų, rubinų ir kitų daiktų. Pasakojama, kad tai dalis XVII a. Kretingos vienuolyno turto, paslėpto trijose vietose. Praėjusiais metais Veiviržo upėje  buvo rasta šio lobio pėdsakų, tyrėjai bandė sugriebti blizgančius objektus rankomis, bet dėl žvyruoto dugno jiems nepavyko to padaryti. Patikimi šaltiniai patvirtino, kad jaunieji  kraštotyrininkai žino tikslią vietą kur gali būti apie 100 kg. gryno aukso ir planuoja per šią misiją rasti prarastąjį lobį.  Kaip jie bandys nustatyti  vietą ir kokiais šaltiniais remsis kol kas nepranešama. Gimnazijos kraštotyrininkai ginkluoti kastuvais ir sietais netrukus, kuomet sužydės visos gėlės  išvyksta į ekspediciją ieškoti kitos dalies  lobio prie Veiviržo upės. Į ekspediciją išvyksta 12 tyrėjų, o 13- uoju gali tapti ir tu. Nori tapti vienu iš ekspedicijos dalyvių? Rašyk motyvacinį laišką AŠ NORIU BŪTI  LOBIO IEŠKOTOJAS el. paštu  auksinis.auksas@au. Mokiniai išvykstantys į ekspediciją bus atleidžiami nuo pamokų lankymo, mokytojams mokamas Vyriausybės kabineto nario atlyginimas, apie penkiskart viršijantis įprastą uždarbį. Tad nesnausk !

Arūnas Mikalauskas

Ekspedicijos narys