Menu Close

Atestatų įteikimo šventė

Tapo tradicija sakralioje vietoje, Veiviržėnų Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vietos gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatus. Kaip kalbėjo klebonas kun. Vidmantas Gricius pamaldos čia – tarsi padėka už malones, kurias patyrėte gimnazijoje, o stovint pasirinkimų kryžkelėje katalikų išsigelbėjimas yra pasitikėjimas Dievu. Pateiktas pavyzdys iš žinomo 20 amžiaus pradžios verslininko, sukūrusio konvejerinę masinės automobilių gamybos liniją Henrio Fordo dalijimosi patirtimi. Jis pirmiausia idėjose ir svajonėse kurdavęs automobilį, kuris būtų prieinamas eiliniam žmogui, o vėliau sukosi mintis apie kainą už kurią būtų galima tai įsigyti. Tad pirmas sėkmingo gyvenimo faktorius yra svajonė, kurią įgyvendinti padeda Dievas, antras drąsa ir ryžtas. Nebijokite įgyvendinti savo misijos žemėje, svajokite- kai svajoja žmogus yra didis, kuomet svajonės išsipildo žmogus laimingas, linkėjo abiturientams kunigas.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas prisiminė paskutinę nerūpestingą mokyklinę vasarą, po kurios niekas nebepažadino rytais, nepadėjo pusryčių rytais ant stalo-prasidėjus savarankiškoms studijoms reikėjo rūpintis pačiam. Administracijos vardu paprašyta jaunimo sugrįžti į Klaipėdos rajoną, pagal rodiklius esančią geriausią vietą gyventi Lietuvoje , bei įteikta padėka už pilietines , visuomenines, dalykines veiklas, krašto garsinimą abiturientei Austėjai Žvirblytei. Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Riaukienė džiaugėsi, kad jauniems žmonėms prasideda naujas gyvenimo etapas – jie išeina kurti Lietuvos ir pasaulio. Auklėtoja Irena Žemgulienė buvusiems mokiniams priminė, jog vakar diena yra istorija, rytojus paslaptis, o šiandiena dovana, kurią reikia išpakuoti ir džiaugtis. Šiandieniniai atestatai kuriuos turite yra 12 metų kryptingo darbo rezultatas, bet svarbiausia, kad išeinate gerais žmonėmis, tad sėkmės jums mieli mūsų vaikai, kalbėjo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė. Direktorės pavaduotojas ugdymui Karolis Pugačiauskas prisimindamas kaip jo akyse užaugo šie abiturientai, išsakė linkėjimą, kad jie išliktų tokie kokie yra- pilietiški ir humaniški.

Veiviržėnų amatų centro direktorė Vale Krauleidienė, bei muziejininkė Valdonija Karaliūnienė už ilgalaikius  pasiekimus etnokultūros veiklose ir įvairiuose projektuose apdovanojo išeinančius mokinius – Aistę Lygnugarytę, Kostą Papievį , Mindaugą Puplesį.

Renginio uvertiūroje bei epiloge skambėjo buvusios mokinės Nedos Gaudutytės atliekami kūriniai. Tad kolektyvinė dedikacijų visuma gali būti siekiamybė ir vyraujantis motyvas baigusiems gimnaziją abiturientams…

Arūnas Mikalauskas

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos

istorijos mokytojas

Posted in Naujienos
Skip to content